Számos területen kell megfelelnünk és helytállnunk a mindennapokban, ezek a megfelelési kényszerek pedig feszültséget és elvárásokat gerjesztenünk bennünk. Azon rágódunk, hogy miért nem tartunk még ott, ahol tartani szeretnénk, mit gondolnak rólunk mások és vajon jó döntést hozunk-e? Ez egy hatalmas stresszcsomagot tesz a nyakunkba, amely miatt már sokkal nehezebb a dolgok napos oldalát csodálnunk.
Hogyan változtathatunk ezen?
A könnyedség kifejezést sokan azonosítják a nemtörődömséggel, azonban ez egy sokkal szebb és hatékonyabb viselkedési formát takar. A mai mentalitás szerint, eredményeket csak kemény és sok munkával lehet elérni, ez azonban nem minden szempontból helytálló. A legtöbb ember nem hajlandó elengedni a görcsös akarást, hogy valami sikerüljön; eszerint a program szerint élnek és tevékenykednek, hiszen ezt a gondolkodásmódot hozták otthonról.
A való életben, a saját bőrünkön is számos esetben megtapasztalhattunk már, hogyha valamit nagyon szorítunk, nagyon akarunk, akkor az könnyen kicsúszik a kezünk közül. Ez egyrészt azért is van, mert a hiányára fókuszálunk és nem a meglétére, másrészt azt tapasztaltuk, hogy a görcsösség kizárja a megengedés lehetőségét a vágyunk megérkezésére.
A könnyedség az a hozzáállás, amikor elvárások nélkül, boldogan tesszük a dolgunkat, az eredménytől függetlenül. Nem görcsölünk, nem gyártunk teóriákat és forgatókönyveket az esemény végkimenetelét illetően. Egyszerűen csak hagyjuk megtörténni a dolgokat. Az azonban fontos, hogy az általunk elvégzendő munkát ne dobjuk félre, hiszen az eredményért mindig tennünk kell… de próbáljunk játszva tekinteni az előttünk álló feladatokra!

Megváltozott viselkedési minta
Mivel ezek sok-sok évek alatt berögzült viselkedési formák, ne legyél magaddal türelmetlen! Az is előfordulhat, hogy még csak ott tartasz, hogy nyakoncsíped a viselkedési mintáidat. Ezek különféle életterületeket érinthetnek, úgy, mint
- magánéletben párkeresési nehézségek
- párkapcsolati minták ismétlődése (ugyanabban a cipőben jársz minden partnereddel, hiába lépsz másikba, újra és újra ugyanaz a nehézség )
- munkahelyi krízisek (pl. hiába váltasz munkahelyet, ugyanolyan agresszív felettessel találod szembe magad)
- egzisztenciális kérdések esetén a “negatív” mantrák megnehezítik a dolgodat: a pénzért keményen meg kell dolgozni, minden erőddel azon kell legyél, hogy sikeres legyél..
Mindenki hoz a környezetéből családi hiedelmeket, ezeket jó időben észrevenni és ami korlátozóan hathat, azokat felülírni, hogy támogasson a boldogulásban.
Sokunk számára hosszú hónapok, akár évek alatt érik be a változási folyamat. Ha úgy érzed, hogy egyedül nem megy és azt tapasztalod, hogy változás nélkül folyamatosan csak futod a köreidet, lehet érdemes felkeresned szakembert akár egyénileg, akár csoportos közegben. Erre különféle segítőkkel találkoztunk már mi is, akik sokat segítettek/segítenek az utunkon. Rendben van, ha néha elfáradsz, kilátástalannak érzed a helyzetet, vedd észre, hogy belekezdtél az életed megváltoztatásába és ez energia, lehet fáradtsággal is jár, de mindig meghozza a befektetett munka a termését, a változás erejét.